11 listopada 2016

11 listopada 2016
Ks. Krzysztof Skokowski

 

1.W listopadowe dni , częściej niż kiedykolwiek w ciągu roku , pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych.Wypominki po Mszy św. wieczornej.

 

2.W środę w liturgii świąteczne wspomnienie  Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej , w  czwartek – św. Leona Wielkiego .

W  piątek  św. Marcina z Tours  – 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości . Msze .św. rano o godz.830 i wieczorem o godz.1800 .

 

3.Składającym ofiary na budowę kościoła  – serdeczne Bóg zapłać.

Radujemy się  teraz po rozebraniu rusztowania widokiem naszego kościoła z wieżą , która dopełnia sakralność bryły kościoła zachęcając nas do spoglądania na to co w górze a nie tylko na to co ziemskie . Serdeczne podziękowania parafianom , którzy opracowali kształt i wygląd wieży oraz wszystkim za każdą ofiarę złożoną aby ona mogła być zbudowana – Bóg zaplać. Teraz trzeba jeszcze wykonać niektóre prace wewnątrz wieży i na chórze wylać posadzkę abyśmy mogli uruchomić chór . Prosimy fundowanie tych prac.

W przyszłą niedzielę  składka do puszek na pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

4.Pielgrzymka do Fatimy w Portugalii . W zakrystii po Mszy św. można się jeszcze zapisać na parafialną pielgrzymkę 14 dniową w przyszłym roku do Fatimy .Wyjazd będzie 26  maja .Szczegóły na planszach  przy wyjściu z kościoła .W przyszłą niedzielę o godz. 1630  będzie  spotkanie pielgrzymkowe  w sali parafialnej dla tych którzy się już zapisali i wszystkich chętnych – zapraszamy.

 

5.W środę po Mszy św.  wieczornej spotkanie PZC i chętnych do tej grupy.

6.Prasa katolicka.

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie