Peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego

29 maja 2019
Ks. Krzysztof Skokowski

Ważnym wydarzeniem dla naszej parafii była peregrynacja kopii obrazu św. Józefa z Kalisza, która odbyła się w dniach 27-28 maja. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Sapieha. Liturgia zgromadziła kapłanów i wiernych parafii dekanatu Podwyższenia Krzyża w Zielonej Górze. Po zakończonej liturgii uczestnicy zgromadzili się na poczęstunku przy kościele.

O godzinie 20.00 rozpoczął się blok ewangelizacyjno-modlitewny, składający się z katechezy o męskiej duchowości, świadectwie osoby świeckiej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Każdy z mężczyzn mógł dokonać zawierzenia opiece św. Józefa.

Równolegle w salce parafialnej odbyło się spotkanie ministrantów i lektorów naszego dekanatu. Uczestnicy próbowali odkrywać swoje życie i przyszłość w świetle planu Bożego.

Drugi dzień peregrynacji rozpoczęliśmy Mszą świętą. Następnie parafianie całego dekanatu mieli możliwość indywidualnego czuwania. Przed godziną 15.00 spotkaliśmy się na Koronce do Bożego Miłosierdzia, dokonaliśmy zawierzenia parafii św. Józefowi i odprowadziliśmy obraz do samochodu, który kontynuował peregrynację do parafii w Świdnicy.

Foto: zgg.gosc.pl
Foto: zgg.gosc.pl
Foto: zgg.gosc.pl
Ministranci dekanatu Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze

Więcej zdjęć na zgg.gosc.pl

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie