Duszpasterstwo Studenckie GLINA w naszej parafii

3 kwietnia 2020
Ks. Krzysztof Skokowski

Od października 2019 roku w naszej parafii spotyka się grupa studentów!

Glina?! „Skąd wy to wzięliście?” – ktoś może zapytać. Stąd: ”Oto bowiem jak glina w ręku garncarza , tak jesteście wy, (…) w Moim ręku” (Jr 18,6). Te słowa usłyszał prorok Jeremiasz kiedy przebywał w domu garncarza.
Czy my też nie przebywamy w domu garncarza? Wystarczy się rozejrzeć…garncarz, malarz, architekt, rzeźbiarz, kompozytor, poeta innymi słowy…Bóg. Nikt tak nie upiększy Twojego życia jak Artysta nad artystami, Pan wszelkiego stworzenia.
My, nasza wspólnota, ludzie młodzi, studenci, maturzyści, ale także i pracujący łączy nas jedno, że stawiamy pierwsze kroki w dorosłym życiu. Niewiele wiemy i często idziemy po omacku, ale z pełną świadomością i ufnością, że prowadzi nas Pan i my chcemy iść Jego drogą. A ona nie bywa łatwa, często pojawiają się ciemności, ale po to mamy wspólnotę aby się wspierać, rozmawiać, modlić za siebie nawzajem, odpowiadać na dręczące nas pytania wiary. Szukamy, ciągle szukamy i próbujemy znaleźć Tego, który nas ukształtował.
Niestraszne nam są trudne tematy, jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i chętnie podejmujemy ryzyko. Przyjdź, zobacz, usiądź, posłuchaj i zadaj swoje pytania, ponieważ możesz oddać życie byle komu… lub dać się ukształtować Mistrzowi i stać się ARCYDZIEŁEM.

Zapraszamy studentów na spotkania w każdy wtorek o godz. 19.00
Zazwyczaj spotykamy się na salkach pod kościołem, ale w obecnej sytuacji (#zostań w domu), spotykamy się online.

Więcej na naszym FUNPAGE’u

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie