Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

23 listopada 2020
proboszcz
  1. Dzisiaj patronalny dzień naszego Seminarium Duchownego – taca przeznaczona jest na Seminarium.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy I Niedzielą Adwentu – nowy rok liturgiczny.
  3. Przez cały listopad naszą modlitwą wspieramy wiernych zmarłych . Zakończyliśmy wypominki – gdyby były jeszcze nowe kartki wypominkowe to od poniedziałku możemy kontynuować modlitwę .
  4. Kandydatów do bierzmowania z klas VII prosimy o zapisywanie się drogą internetową . Na stronie naszej parafii – mbnpzg.pl – jest adres na który prosimy wysyłać zgłoszenia do sakramentu bierzmowania.
  5. Parafialny Zespół Caritas informuje, że z powodu epidemii COVID i związanych z nią ograniczeń odwołane zostały zbiórki żywności w sklepach. Odstąpiliśmy również od naszej tradycyjnej, „ serduszkowej” akcji, paczki rodzina – rodzinie. Aby nie zostawić naszych ubogich bez wsparcia, w każdą niedzielę Adwentu po mszy świętej prowadzić będziemy składkę na potrzeby PZC. Prosimy również o nabycie tradycyjnej „świecy, która tworzy polską wigilię” , duże – 15 złotych, małe – 6zł Skarbonka i świece będą na stoliku przy wyjściu z kościoła. Postarajmy się zachować bezpieczny dystans, dlatego będzie to „samoobsługa”. Wrzucamy pieniądze do skarbonki i bierzemy świecę bez udziału wolontariusza i bez wydawania reszty. Bardzo prosimy Parafian o pomoc. Wiele osób nie może być w kościele, ale zawsze nas wspierało chcielibyśmy aby i oni mogli włączyć się do pomocy ubogim. Liczymy na pośrednictwo w dystrybucji świec i zbiórce. Drodzy Parafianie popytajcie rodzinę, sąsiadów, znajomych i bądźcie pośrednikami. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne: Bóg Zapłać!
  6. W związku z ograniczeniami z powodu pandemii w naszym kościele może być – 46 osób. Prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do tych trudnych dla nas ograniczeń.
  7. Nasz biskup na czas – czerwonej strefy udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta.
  8. Prasa katolicka.

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie