Przeżyj Adwent!

2 grudnia 2020
proboszcz

Teksty katechez, transmisje live, codzienne rozważania słowa Bożego, święci na czas oczekiwania… 

Jak wyjaśnia ks. Adam Pawlaszczyk, autor katechez adwentowego cyklu „Gościa”, „objawiło się Życie” znaczy, że objawił się Jezus. „Z jednej strony ma to być zatem propozycja spotkania z Nim. Osobistego, nawracającego, przemieniającego wewnętrznie. Tak zatytułowaliśmy te rekolekcje również dlatego, że o wartości ludzkiego życia tak wiele się ostatnio w naszym kraju mówiło, krzyczało, pisało. Wniosków wysnuto tysiące. A tymczasem żeby naprawdę zrozumieć wartość życia człowieka, trzeba najpierw odkryć życie własne oraz Tego, od którego się je otrzymało. Zobaczyć je w świetle, którego każdy z nas pragnie i na którego brak tak często narzekamy”.

W portalu gosc.pl chcemy poszerzyć adwentowe treści z tygodnika m.in. o rozmowy wideo live, a także codzienne rozważania wokół Psalmów z liturgii w okresie Adwentu.

Już teraz warto zapisać się na nasz newsletter adwentowy. Kliknij TUTAJ, zaloguj się i wybierz newsletter. Każdego dnia rano otrzymasz na swoją skrzynkę garść dobrych treści, które pomogą Ci dobrze przeżyć tegoroczny Adwent.  

Nasze codzienne propozycje to:

W każdą niedzielę nowy odcinek rekolekcyjnej katechezy.
 

Aleksandra Pietryga zaprasza na rozmowy w formie transmisji live na naszym kanale YT oraz profilu FB. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi spróbujemy wejść głębiej w adwentowy temat: „Objawiło się Życie”.
 

„Objawiło się życie w psalmach” – to z kolei propozycja codziennej refleksji wokół fragmentu psalmu, jaki znajdziemy każdego dnia w liturgii.

Mamy nadzieję, że wędrówka z psalmami przez Adwent pomoże odnowić relację z Ojcem, który troszczy się o człowieka i pragnie obdarować nowym życiem w obfitości. Proponujemy Wam biblijny cytat w formie obrazka oraz osobistą refleksję, którą podzielą się dziennikarze gosc.pl
 

W tym wyjątkowym okresie przypominamy też historie wyjątkowych świętych. To „święci na czas oczekiwania”.
 

Już całkiem niedługo, bo za nieco ponad dwa lata, będziemy świętowali jubileusz 100-lecia „Gościa Niedzielnego”. Nasz tygodnik od początku swojego istnienia przybliżał czytelnikom aktualne sprawy Kościoła, a także pomagał dobrze przeżyć szczególne okresy w roku liturgicznym. Przypominamy wyrywki z przedwojennych artykułów i katechez publikowanych na Adwent.     

Zachęcamy też, by odwiedzać roratni serwis specjalny „Małego Gościa Niedzielnego”, który pomoże w wytworzeniu domowej atmosfery Adwentu. Tam również będzie transmitowana Msza św. roratnia, rano o godz. 6.45 i wieczorem o godz. 18.00. Dodatkowo dzieci znajdą w serwisie krótki opis tematu dnia wraz z obrazkiem, pytaniami, zadaniami i nagraniem. Ponadto wysłuchać będą mogły codziennej roratniej audycji radiowej.

Źródło: gosc.pl

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie