Krzyż KWC w naszej parafii

22 lutego 2021
proboszcz

W dniach 19-20 lutego w naszym kościele był obecny Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Peregrynację rozpoczęliśmy rozważaniem Drogi Krzyżowej. Następnie odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Norberta Lasoty, sekretarza biskupa diecezjalnego. To właśnie z Domu Biskupiego przybyła do nas ikona krzyża. Po Mszy świętej wysłuchaliśmy prezentacji o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka i świadectwa animatorki naszej wspólnoty oazowej, która przed laty podjęła krucjatę. Wieczór zakończyliśmy adoracją krzyża, podczas której kontemplowaliśmy mękę Pana Jezusa. Następnego dnia modlitwę przy krzyżu kontynuowała wspólnota Kręgu Domowego Kościoła naszej parafii. Po zakończonej peregrynacji, krzyż przekazaliśmy do parafii św. Józefa w Nowej Soli.

Fot. Igor Kozieł

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie