Ogłoszenia na Uroczystość Świętej Trójcy

31 maja 2021
proboszcz

1. BOŻE CIAŁO

Mszą św. o godz. 1030   odprawianą przy wejściu do kościoła– rozpoczniemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przed kościołem ustawimy krzesła i ławki abyśmy mogli na całym placu przed kościołem uczestniczyć we Mszy św.Prosimy parafian o zaparkowanie samochodów tylko na dolnym parkingu.Msza św. w kościele  będzie   odprawiona  o godz.8,30 .Nie będzie Mszy św. wieczorem.

Po Mszy św. o godz. 10,30 wyruszymy z Najświętszym Sakramentem na procesję ulicami naszej parafii.

Porządek procesji:

Pierwszy ołtarz – będzie na skrzyżowaniu ulic – Nowojędrzychowskiej i Kąpielowej. Ten ołtarz przygotują parafianie z ulic kwiatowych .

Drugi ołtarz – ul.Nowojędrzychowska przy nr. 35 Przygotowują ten ołtarz parafianie z ulic od Pszennej do Jagodowej

Trzeci ołtarz – na skrzyżowaniu ulic Diamentowej z Brylantową. Ołtarz przygotują parafianie z ulic od Brylantowej do Agatowej.

Czwarty ołatarz – przy krzyżu – na placu przy kościele. Ołtarz przygotują parafianie z Komitetu Budowy Kościoła i Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii – na Szmaragdowym Wzgórzu.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków Panu Jezusowi . Naszym zaangażowaniem i udziałem w Eucharystii i procesji – wyznamy  wiarę i wyrazimy naszą wdzięczność Panu Jezusowi za Eucharystię. Udekorujmy również  nasze domy.

2.W tym tygodniu I czwartek , piątek i sobota miesiąca.W sobotę Msza św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8,30.

3.Zbiórka Stowarzyszenia Przyjaciół naszej Parafii  z ostatniej niedzieli wyniosła 5900 zł.Bóg zapłać ofiarodawcą.W dalszym ciagu proszą o wsparcie również w pracach przy budowanym chodniku Tylko jedna osoba odpowiedziała na ich apel , który ponawiają – chętnych prosimy o kontakt z p.Piotrem – numer telefonu i wszelkie szczegóły na tablicy przy wyjściu z kościoła.

4.Od 1 czerwca codziennie po Mszy św. litania do Serca Pana Jezusa.

5. Bp Tadeusz Lityński udziela wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dyspensy od obowiązku zachowania czwartego przykazania kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w piątek 4 czerwca br. Jednocześnie ks. Biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków pobożności i miłości.

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie