V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 marca 2024
proboszcz
 1. Od dzisiejszej niedzieli aż do Wigilii Paschalnej w kościele pozostają zasłonięte krzyże oraz obraz przedstawiające Jezusa. Kościół zaleca tę praktykę , by pobudzić nasze zmysły i budować w nas tęsknotę za Niedzielą Wielkanocną.
 2.  Gorzkie Żale dzisiaj o godzinie 17:15 a w piątek Droga Krzyżowa o godzinie 17:15. Droga krzyżowa dla dzieci w najbliższy piątek o 16:45.
 3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca.
 4. Spotkanie kręgu biblijnego we poniedziałek po Mszy wieczornej, a Wspólnoty Krwi Chrystusa w środę po Mszy wieczornej.
 5. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 12:00 poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii świętej. Za tydzień po mszy świętej o godzinie 12:00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 6. Spotkanie dla klas VII przed Bierzmowaniem w sobotę-(23.03) o godz.9.00.
 7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej tj. Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. W kościele będzie można nabyć palmy przygotowane przez wolontariuszy „Szmaragdowe Wzgórze”.  
 8. W przyszła niedzielę, 24 marca odbędzie się Zielonogórska Miejska Droga Krzyżowa , która wyruszy o godz.19.00 od kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.
 9. W dniach od 16 – 24 marca w Kościele w Polsce będzie nowenna w intencji Ojczyzny , zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwy będą codziennie po Mszy św. wieczornej.
 10. W przyszłą sobotę tj. 23 marca o godzinie 10:00 zapraszamy do pomocy w sprzątaniu świątyni przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.
 11. Dziś Stowarzyszenie Szmaragdowe Wzgórze przeprowadzi pierwszą zbiórkę finansów na wystrój wnętrza naszej świątyni. Ofiary można złożyć do puszki a także przy pomocy czytnika kart płatniczych. Pierwszy etap prac w naszym kościele to będzie wykonanie posadzki w naszej świątyni. Obecnie na koncie Stowarzyszenie na ten cel jest 55 tyś. złoty. Koszt tych prac będzie kilkakrotnie większy – są już konkretne decyzje odnośnie tych płytek na posadzkę – dlatego całym sercem prosimy o składanie ofiar na ten cel – Bóg zapłać za wszelką życzliwość i hojność.

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie